Implanty stomatologiczne – są nowoczesną i najdoskonalszą metodą odbudowy utraconych zębów. Spełniają one rolę sztucznych, bardzo wytrzymałych korzeni, na których mocuje się korony, mosty, itp. Implanty idealnie imitują naturalne zęby oraz zapewniają pełne odtworzenie funkcji i estetykę utraconego uzębienia. Znakomicie poprawiają pewność siebie oraz jakość życia pacjentów. Pozwalają na nowo cieszyć się pięknym i pełnym uśmiechem.

Przewidywalność zabiegu implantacji (przyjmowanie przez organizm), w oparciu o wieloletnie badania naukowe różnego rodzaju implantów oraz obserwacje własne, średnio mieści się w zakresie 94-96%.  Prawidłowy przebieg procesu osteointegracji (wgajania do kości) zależy od wielu czynników, które są oceniane w oparciu o wywiad z pacjentem, badanie stomatologiczne oraz diagnostykę tomograficzną. Dlatego bardzo istotne jest by każda osoba zainteresowana leczeniem implantologicznym podała w wywiadzie pełną informację co do swoich przebytych chorób, aktualnych schorzeń, przyjmowanych leków wraz z dawkowaniem oraz ewentualnie planowanych zabiegów, bądź obciążeń rodzinnych (np. parodontoza, nowotwory, cukrzyca, osteoporoza…)

Jakie są zalety implantów i rozwiązań protetycznych opartych na nich:
+ naturalny wyglądImplant
+ poprawa wymowy – nawet najlepsze ruchome protezy mogą powodować przejściowe problemy z mówieniem aż do czasu adaptacji języka i warg do uzupełnień i nowych warunków, które są tak naprawdę nie sytuacją w pełni komfortową, a kompromisem. W przypadku wszczepów i koron takie zjawisko praktycznie nie istnieje.
+ naturalne i stabilne żucie – brak konieczności rezygnacji z ulubionych potraw, które w protezach ruchomych mogłyby powodować niestabilność protezy
+ wytrzymałość i trwałość
+ zwiększony komfort i pewność siebie – eliminacja potrzeby użytkowania ruchomych uzupełnień, co zwiększa poczucie bezpieczeństwa i pozbycie się strachu, że proteza odklei się albo wypadnie.