Za sprawą Holimedica – Łukasz i Beata Kaczmarek w dniach 5-9.03 i 5-9.09.2018  odbyło się w Warszawie dwumodułowe studium podyplomowe pt.: ”Dysfunkcje czaszkowo-szyjne i czaszkowo-żuchwowe. Diagnostyka i podejście do leczenia stawu skroniowo-żuchwowego”. Czas intensywnej teoretyczno-praktycznej nauki z zakresu stomatologii i fizjoterapii. Zajęcia prowadzone były przez profesora Mariano Rocabado,  światowej sławy eksperta terapii manualnej zajmującego się  od kilkudziesięciu lat leczeniem zaburzeń posturalnych oraz stawu skroniowo-żuchwowego.

Prof. Mariano Rocabado dzielił się swoim bogatych ponad 30 letnim doświadczeniem z zakresu diagnostyki, terapii oraz patofizjologii szyjnej części kręgosłupa oraz stawu skroniowo żuchwowego. Wykładowca uzyskał tytuł doktora w zakresie fizjoterapii oraz jest profesorem Uniwerystetu w Santiago de Chile, Uniwersytetu Andres Bello oraz Uniwersytetu St. Augustine w USA. Jest autorem atlasów klinicznych: Synovial Joint Physiology – Temporo Mandibular Joint Pain Map, Cranio – Cervical – Mandibular Congruence, a Practical Clinical Approach,CEDIME, 2012 oraz licznych publikacji.

10 dni pełnych wiedzy i ćwiczeń praktycznych ukazały świat okluzji przez pryzmat fizjologii i patologii stawów i zaburzeń kręgosłupa szyjnego. Kurs ułatwił podejście do terapii okluzyjnej z respektem dla stawów i zarządzanie ryzykiem. Bez wątpienia jest to jedno z najważniejszych szkoleń, które odbyłem i polecam.