W dniach 3-4.11.2018 w Bangkoku odbyła się Międzynarodowa Konferencja Implantologiczna Cowellmedi CIC 2017. Kongres stomatologiczny podsumował aktualną wiedzę z zagadnień augmentacyjnych (odbudowy kostnej) i wykorzystania czynników wzrostu, które rok po roku są coraz częściej i szerzej stosowane w stomatologii na świecie. Zgromadził on wybitnych wykładowców min. z Stanów Zjednoczonych, Portugalii oraz Korei Południowej. Ukazał możliwości regeneracji kości od małych ubytków po rozległe rekonstrukcje szczękowo-twarzowe.

Każda wolna chwila została spożytkowana na zwiedzaniu tej tętniącej życiem metropolii. Porzuciwszy oficjalny strój z plecakiem na ramieniu odwiedziłem flagowe turystyczne punkty jak i fascynujące mniej popularne miejsca. Bangkok urzekł radością życia, życzliwością mieszkańców, smakowitością lokalnej kuchni i nasyceniem kolorów od zieleni parków po błękit nieba, biel kwiatów po złociste oblicza Buddy.

Bangkok oznacza „miejsce, gdzie kwitną śliwy”. Metropolia ta z nowoczesnymi autostradami, wieżowcami i tętniąca życiem chińską dzielnica Chinatown, zachowała niepowtarzalna urodę i orientalny klimat. Pocięte siecią kanałów miasto nazywane bywa Wenecją Wschodu. O ile w międzynarodowym użyciu funkcjonuje nazwa „Bangkok”, to Tajowie stosują zwykle krótką formę „Krung Thep” (Miasto Aniołów). Jest to również miasto bardzo dużych kontrastów gdzie przepych i konsumpcjonizm przeplatają się z biedą i zacofaniem.