Koncept Stomatologii Kompleksowej                             dawson_acad_centered_logo_homepage                         


Okluzja jest jednym z kluczowych  terminów w stomatologii. Pod tym pojęciem rozumiemy wzajemną relację obydwu łuków zębowych. Sposób w jaki zęby się kontaktują i jakie ruchy wykonują względem siebie stanowi podstawę do zrozumienia naszego zgryzu. W planowaniu leczenia stomatologicznego, czy myślimy o jednym wypełnieniu, czy o złożonej rekonstrukcji obu łuków zębowych, czynnikiem o największym znaczeniu w osiągnięciu długotrwałego sukcesu jest w pierwszej kolejności uwzględnienie funkcjonowania okluzji, a w bardziej skomplikowanych przypadkach prawidłowe jej odtworzenie.

 

20160406_095509


The Dawson Academy, największa szkoła okluzji na świecie, mająca swoją centralną siedzibę w St. Petersburg na Florydzie w USA prowadzi od dziesiątków lat kompleksowy program szkoleń z zakresu okluzji – The Concept of Complete Dentistry® Pathway to Predictability. Składa się on z 7 części stanowiących spójną i wzajemnie łączącą się całość.

 

 

I.               Funkcjonalna okluzja – od stawu skroniowo-żuchwowego do projektowania uśmiechu

II.              Diagnostyka: Rejestracja centralnej relacji – ćwiczenia praktyczne

III.             Doskonalenie planowania leczenia estetycznego – ćwiczenia praktyczne

IV.             Uzyskiwanie przewidywalnych wyników estetycznych

V.              Magia Ekwilibracji – ćwiczenia praktyczne

VI.             Mistrz estetyki zębów przednich – ćwiczenia praktyczne

VII.            Rozwiązywanie zaawansowanych problemów

 

biz_DAWSON_110710_148338a_8colZałożycielem i głównym wykładowcą Akademii jest Peter E. Dawson. Jest On uważany za jedną z najważniejszych postaci w dziedzinie okluzji i protetyki. Jest jednym z najbardziej poważanych klinicystów i dydaktyków wyprzedzających naukowo swoją epokę nie tylko w Stanach Zjednoczonych. Autor książek, licznych opracowań naukowych i artykułów, emerytowany prezydent  Amerykańskiego Stowarzyszenia Ekwilibracji, Amerykańskiej Akademii Stomatologii Odtwórczej i Amerykańskiej Akademii Stomatologii Estetycznej.

 

Pod jego okiem ukończyłem20160407_200012 w dniach 7-9.04.2016 na Florydzie w Clearwater Beach ostatnią siódmą część szkolenia „Konceptu Kompletnej Stomatologii”. Było to zwieńczenie całego trwającego prawie dwa lata programu.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

12983260_10153729818217763_2090342863981476062_o